Školní družina je školské zařízení výchovy mimo vyučování. Zabezpečuje odpočinek, rekreaci, ale i zajímavé využití volného času. Rozvíjí vědomosti a dovednosti dětí, má důležitou úlohu v prevenci sociálně patologických jevů, je důležitý partner školy. Herna svým vybavením a uspořádáním odpovídá potřebám dětí mladšího školního věku. Do vybavení družiny patří školní tabule, stolní hry, stavebnice, sportovní náčiní, hračky, dětské časopisy, knihy,  interaktivní tabule a počítač. K odpočinku slouží hrací koutek se sedačkou a kobercem.

______________________________________________________________

JARO JE TU. Vyrobme si s dětmi první jarní dekorace!

tvoření sněženky

Někde je jarní příroda ještě pod sněhovou přikrývkou, jinde už jaro propuklo naplno. Jarní květiny se sněhu nebojí a derou se na svět.

Mezi první kvetoucí posly jara patří bledule, sedmikrásky a sněženky. Ty můžeme s dětmi pozorovat už v únoru.  V březnu se k nim pak přidávají sasanky, orseje, podběly, prvosenky, tulipány a narcisy.

Během pozorování jarních květinek s  dětmi musíme být trochu opatrní vzhledem k tomu, že velmi mnoho jarních květin, hlavně cibulovin, je jedovatých.

My si ale vytvoříme kytičku sněženek, která bude naprosto bezpečná, protože bude celá z papíru :o). Krásně ozdobí například parapet nebo stůl.

Pomůcky:Sněženky z papíru - pomůcky

• zelený papír A4
  • bílý papír
  • nůžky
  • lepidlo
  • rulička od toaletního papíru

Postup:

1. Zelený papír A4 podélně přehneme. Od přeložené hrany papíru děláme nástřihy, které jsou dlouhé asi do dvou třetin (prostě kousek za polovinu). Takto nastřiháme celý pruh.

Tvoření - sněženky   Tvoření - sněženky

2. Papír rozložíme, po okraji potřeme lepidlem a slepíme.

3. Z ruličky od toaletního papíru si odstříhneme asi třetinu.

sněženky z papíru   sněženky z papíru

4.Lepidlem potřeme nenastříhanou stranu papíru a namotáme jej na ruličku. Nastřihané proužky trošku rozprostřeme.

sněženky z papíru   sněženky z papíru

5. Z bílého papíru ustřihneme pruh o délce cca 30 cm (delší strana papíru A4) a výšce cca 6 cm. Okraj (asi 1 cm) delší části potřeme lepidlem, papír přehneme, slepíme a nastříháme si květní lístky o šířce necelý centimetr. Rozhodně nemusíme vše měřit přesně :-).

sněženky z papíru   sněženky z papíru

6. Květní lísty poslepujeme po třech tak, jak je vidět na obrázku.

7. Některé zelené listy sněženky promáčkneme směrem dovnitř a do této části bílé květy vlepíme.

tvoření sněženky   sněženky z papíru

7. A MÁME HOTOVO.

tvoření sněženky

Tipy ze školní družiny na domácí tvoření:

informace pro rodiče

školní rok 2021/2022