Třída Včeličky

Veronika Málková:  studovala SPgŠ ve Znojmě, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Má za sebou 7 let praxe jako učitelka v mateřské škole. Ve třídě se zabývá také logopedickou prevencí.

Vzdělávací kurzy: Logopedické prevence – asistent logopeda, Vývojové zvláštnosti dětí ve věku 3-7 let, Otázka laterality v předškolním věku, Relaxační techniky v  MŠ, Spolu a jinak v mateřské škole, Enviromentální výchova v MŠ jako součást RVP, Individuální vzdělávací plán I., Angličtina od začátku – jak dál, Ochrana člověka za mimořádných událostí…

Eva Mikysková: studovala SPgŠ v Brně. Praxe 40 let. Ve školce se zaměřuje na tvořivou činnost a každodenní cvičení s dětmi pro radost a zdraví.

Vzdělávací kurzy: Kurz jógy pro děti.

Vážení rodiče,

 v naší MŠ probíhá výuka za pomocí IT techniky, tato výuka se týká především dětí předškolního věku. Není realizovaná každý den, slouží pouze jako doplněk k běžným aktivitám (max. 5 minut).

Děti se učí zdravému používání IT techniky za pomocí různých vzdělávacích aplikací a připravují se na školní výuku pod dohledem učitelky.

Třída Včeliček by se v této chvíli zabývala tématem, které by bylo zaměřené na Velikonoce a příchod jara.

 

Tento týden Vám přinášíme tvoření, které není nijak náročné. Vyrábět se bude z materiálu, který máte všichni doma.

Na první výrobek budete potřebovat: papír, žlutou barvu, červený fix, svojí dlaň a prsty.

Na druhý výrobek budete moc efektivně využít ruličky od toaletního papíru. U tohoto výrobku je nutno pro děti připravit právě šablonu zajíčka na otisk. (doporučujeme slepit tavicí pistolí).

Na tento výrobek budete potřebovat: 1 ruličku toaletního papíru, lepidlo, nůžky, barvičky, štětec, podložku na barvu, papír, fix.

Básnička o kohoutkovi

V případě zájmu si mohou děti splnit pracovní listy či vymalovat omalovánky.

Postup: obrázek zobrazte, myš- klikněte pravím tlačítkem, zvolte uložit obrázek, zvolte místo, kam obrázek chcete uložit (např. plocha), uložit, obrázek si poté naleznete v PC a vytisknete.

Máte doma zábradlí či schodiště?

Vytvořte pro děti pavučinku z krepového papíru. Děti si protáhnou tělo a na chvíli je zabaví. Úkol je jasný, dostat se na druhou stranu, aniž by pavučinku přetrhli. Na druhý konec můžete dát odměnu nebo úkol.

 

Zacvičit a zazpívat si mohou děti na píseň ,,JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA” od Míši Růžičkové.

 

Udělejte si čas a zahrajte si s dětmi speciální stínové pexeso, které rozvíjí nejen zrakové vnímání, ale i orientaci v prostoru, soustředěnost, paměť, myšlení a řeč. Pexeso samozřejmě nastříhají a nachystají děti.

Oslava narozenin v MŠ

Milý rodiče,

třída Včeliček se zaměřuje na zdravou výživu a upřednostňuje především zdravé mlsání.

Budeme rádi, když do MŠ na oslavu narozenin donesete především ovoce či zeleninu (stačí pár kusů), sušené ovoce, případně něco ze Zdravé výživy apod.

V případě, že Vám ovoce či zelenina nevyhovují, můžete přinést místo bonbónů např. omalovánku, balónek, pexeso apod.

 

Děkujeme Vám za spolupráci