Aktuální informace k čerpání ošetřovného během posledního říjnového týdne 

Ze zákona není možné čerpat ošetřovné během prázdnin a tzv. ředitelského volna. Konkrétně v týdnu 26. 10.–1. 11. došlo k souběhu několika typů dnů (státní svátek, víkend, prázdniny).

V tomto týdnu bude nárok na ošetřovné následující:
✅ 26. 10.–27. 10. ošetřovné bude náležet, školy jsou uzavřené nařízením vlády
✅ 28. 10. – ošetřovné bude náležet, jedná se o státní svátek
❌ 29. 10.–30. 10. ošetřovné nenáleží, jedná se o dlouhodobě avizované podzimní prázdniny – rodič musí řešit se zaměstnavatelem např. dovolenou
✅ 31. 10.–1.11. ošetřovné bude náležet, jedná se o víkend

Rodič standardně vyplní výkaz péče za daný kalendářní měsíc, jako tomu bylo na jaře. Formulář se v současné chvíli aktualizuje na nové podmínky a bude k dispozici v příštím týdnu. Rodič ošetřovné ukončovat nebude, ve výkazu péče označí dny kdy pečoval, zaměstnavatel pak vyznačí čtvrtek a pátek jako pracovní – rodič si vyřeší se zaměstnavatelem volno stejně, jako kterékoli jiné prázdniny, když potřebuje být s dítětem doma. Nejčastěji se bude jednat zřejmě o dovolenou a za tyto dny bude tedy klasicky náležet výplata od zaměstnavatele.