Matematický klokan 22. 3. 2019

V pátek 22. 3. 2019 se žáci naší školy zúčastnili soutěže Matematický klokan 2019.

Termín konání byl stanoven na pátek. Na prvním stupni ZŠ byli naši řešitelé rozděleni do dvou kategorií: Cvrček (žáci 2. a 3. ročníku ZŠ) a Klokánek (žáci 4. a 5. ročníku ZŠ).

Soutěžní test kategorie Cvrček obsahoval 18 úloh, čas řešení včetně zadání byl 60 minut a úlohy byly rozlišeny podle předpokládané obtížnosti (3, 4, 5 bodů).

Soutěžní test kategorie Klokánek měl 24 úloh, také rozlišených dle obtížnosti. Čas na zpracování byl 60 + 15 minut organizační práce.

Za každou správnou odpověď získal žák příslušný počet bodů, za neřešenou úlohu bod nezískal, ani neztratil a za nesprávnou odpověď se 1 bod odečetl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Lenka Spourová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.