NP Podyjí, 27. 3. 2019

Základní školy ve znojemském regionu mohou již několikátou sezonu využívat během školního roku environmentální program Správy NP Podyjí “Národní park přichází do škol”.

Pracovníci správy po dohodě přijedou ve stanoveném termínu přímo do školy a tam, zpravidla pro jednu třídu (ideální je skupina okolo 20 žáků) v tělocvičně nebo třídě proběhne program trvající dvě vyučovací hodiny. Obsahově je určen především pro děti z prvních a druhých tříd, ale lze jej upravit i pro starší žáky prvního stupně ZŠ.

První polovina pořadu je spíše vyprávěcí a diskusní, zahrnuje však i jednu hru. Děti se dozví zajímavosti o Národním parku Podyjí, ale i o přírodě obecně a to nejen chráněné. Po

přestávce se pokračuje druhou, hravější částí, která se dá stručně charakterizovat jako poznávání přírody všemi smysly.

Připravený probram byl opravdu zajímavý, žáci se za pomoci rekvizit seznámili s kaňonem řeky Dyje, jednotlivými biotopy, rozmanitými druhy rostlin a živočichů a dozvěděli se, ajk se chovat v národním parku. Úkolem bylo také roztřídit různé odpadky a společně na závěr zazpívat píseň. My se určitě budeme těšit i na druhou část – Školy přícházejí do NP Podyjí, která nás čeká na závěr školního roku.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Lenka Spourová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *